Bir satıcı hesabı için başvur

Satıcılar bizim pazarımızda ürün sattıklarından, biz (ihtiyacım) onlar hakkında belirli bilgiler talep etmek zorundayız. Örneğin, bir satıcının şirket adı ve açıklaması müşterilere gösterilir ve satıcıları birbirinden ayırmaya yarar; adres, nakliye ücreti hesaplaması için kullanılır.

Bununla birlikte, ad/soyadı ve e-posta adresi gibi bazı kişisel verileri de talep ediyoruz. Bunlar, sistemimizde bir satıcının yönetici hesabı oluşturmak için gereklidir. Satıcılar, bu tür hesaplar aracılığıyla pazarla çalışır. Yöneticileri birbirinden ayırt ettikleri için e-posta adresleri gereklidir. Burada verdiğiniz e-posta adresini girerek mağazaya giriş yapıyorsunuz. Adlar gereklidir çünkü tek bir satıcının birden fazla yöneticisi olabilir; bu şekilde hesap verebilirliği ele almak daha kolaydır.

Ayrıca, sağlanan e-posta adresine hesapla ilgili e-postalar (sipariş durumu bildirimleri, parola sıfırlama e-postaları ve daha fazlası gibi) göndeririz. Bu nedenle, siz müşterimiz olarak kalırken e-posta adresinizi saklamamız gerekiyor. Artık pazarımızla çalışmak istemediğinize karar verirseniz ve kişisel verilerinizin veri tabanımızdan kaldırılmasını istiyorsanız (veya hesabınızla ilgili elimizdeki tüm kişisel verileri almak istiyorsanız), lütfen bir e-posta gönderin.

Kişisel verilerinizin kötüye kullanıldığını düşünüyorsanız, bir denetim makamına şikayette bulunma hakkınız vardır. AB Genel Veri Koruma Yönetmeliği uyarınca bu hakkı size bildirmekle yükümlüyüz; aslında verilerinizi kötüye kullanmayı düşünmüyoruz.